هدف این‌ شرکت تولید محصولی با کیفیت با قیمتی رقابتی بعنوان ماده اولیه در تولید انواع آبمیوه ،بستنی،شربت،مغز انواع کیک و کلوچه،پاستیل،ترشک و لواشک بوده است.بنیان نوشابه گازدار رنگی از نظر پارامتر های آنالیز مانند بریکس، رنگ، اسیدیته و ph و … با کنسانتره طبیعی میوه برابر است و از این جهت با توجه به بالارفتن قیمت کنسانتره میکه جات می تواند جایگزین خوبی برای این محصول باشد.

اطلاعات تماس

021-91690679

ایران / ارومیه / خیابان جوانمرد

info@ilianoosh,ir

کاربرد کنسانتره در مغز کولوچه و شکلات - ایلیا نوش

کاربرد کنسانتره در مغز کلوچه و شکلات

کنسانتره، یک فرآورده غذایی است که با حذف بخش آبی و سایر مواد مزاحم از یک ماده غذایی، غلظت آن را افزایش می‌دهد. در تولید مواد غذایی مختلف، از جمله مغز کلوچه و شکلات، استفاده از کنسانتره باعث افزایش کیفیت و ارزش غذایی آن‌ها می‌شود. در ادامه به بررسی کاربرد کنسانتره در تولید مغز کلوچه و شکلات پرداخته می‌شود.

مغز کلوچه یکی از انواع شیرینی‌های سنتی ایرانی است که با استفاده از آرد، روغن، شیر، مغز، پودر قند و ادویه‌جات تهیه می‌شود. استفاده از کنسانتره مغز در تولید مغز کلوچه باعث افزایش غلظت مغز و در نتیجه ارتقای کیفیت و مزه آن می‌شود. همچنین، این روش می‌تواند به عنوان یک راهکار برای کاهش هزینه‌های تولید مغز کلوچه نیز مطرح شود. زیرا با حذف بخش آبی مغز، وزن آن کاهش می‌یابد و در نتیجه هزینه حمل و نقل آن نیز کاهش می‌یابد.

شکلات یکی از پرمصرف‌ترین محصولات غذایی در سراسر جهان است. استفاده از کنسانتره در تولید شکلات باعث افزایش غلظت و مزه شکلات می‌شود. همچنین، این روش می‌تواند به عنوان یک راهکار برای کاهش هزینه‌های تولید شکلات نیز مطرح شود.

فواید استفاده از کنسانتره در مغز کلوچه و شیرینی ها

استفاده از کنسانتره در مغز کلوچه و شکلات‌ها می‌تواند برخی فوایدی داشته باشد که عبارتند از:

  1. افزایش میزان طعم و عطر مغز در محصولات: کنسانتره مغز به دلیل داشتن مقدار بالایی از ترکیبات طعم‌دهنده و عطری، می‌تواند بهبود دهنده طعم و عطر مغز در محصولاتی باشد که از آن استفاده می‌شود.
  2. افزایش ماندگاری و عمر مفید محصولات: استفاده از کنسانتره مغز می‌تواند باعث افزایش ماندگاری و عمر مفید محصولات شود زیرا این کنسانتره حاوی روغن‌های ضروری و مواد نگهدارنده می‌باشد.
  3. افزایش مقاومت به حرارت: استفاده از کنسانتره مغز می‌تواند باعث افزایش مقاومت به حرارت محصولات شود و به این ترتیب برای تولید محصولاتی که نیازمند پخت با دمای بالا هستند، استفاده می‌شود.

در کل، استفاده از کنسانتره مغز در محصولات شیرینی‌پزی و شکلات‌ها می‌تواند باعث بهبود ویژگی‌های حسی و ماندگاری محصولات شود. با این حال، باید به دلیل ممکن بودن مضرات زیاد استفاده محدود و با احتیاط صورت گیرد.

مضررات استفاده زیاد از حد کنسانتره

کنسانتره، به مخلوطی از شیره یا آب میوه با غلظت بالا و تقریباً خشک شده گفته می‌شود که برای بالا بردن مزه و عطر مواد غذایی استفاده می‌شود. در صورت استفاده نادرست و یا افزودن زیاد از کنسانتره به مواد غذایی، ممکن است موارد زیر رخ دهد:

  1. افزایش قند خون: به دلیل افزایش قند در کنسانتره، مصرف زیاد آن می‌تواند باعث افزایش قند خون شود و برای افرادی که دارای دیابت هستند، مشکل ساز شود.
  2. مشکلات گوارشی: مصرف بیش از حد کنسانتره می‌تواند باعث مشکلات گوارشی مانند اسهال، یبوست، سوء هاضمه و درد شکم شود.
  3. ایجاد مشکلات قلبی: مصرف زیاد کنسانتره باعث افزایش سطح نمک و سدیم در بدن می‌شود که می‌تواند باعث افزایش فشار خون و به دنبال آن ایجاد مشکلات قلبی شود.
  4. آسیب به کبد: مصرف بیش از حد کنسانتره می‌تواند باعث آسیب به کبد شود.
  5. ایجاد مشکلات کلیوی: مصرف بیش از حد کنسانتره می‌تواند باعث ایجاد مشکلات کلیوی شود، زیرا برای پاکسازی نمک‌ها و فلزات سنگین بیشتری به کلیه‌ها نیاز داریم.

به طور کلی، مصرف کنسانتره در مقدار مناسب و به دقت و با توجه به مواد غذایی دیگری که در محصولات غذایی استفاده می‌شود، مشکلی ندارد. اما مصرف نامناسب و بیش از حد کنسانتره ممکن است باعث بروز مشکلات بالا شود.

 

نتیجه‌گیری

استفاده از کنسانتره در تولید مواد غذایی مختلف، از جمله مغز کلوچه و شکلات، باعث افزایش کیفیت، مزه و ارزش غذایی آن ها میشود . همچنین کاهش هزینه های تولید نیز یکی از فواید آن است. با این حال، باید توجه داشت که استفاده از کنسانتره باید به گونه ای باشد که ارزش غذایی مواد غذایی به کلی کاهش نیابد . باید از کنسانتره های معتبر و با کیفیت استفاده شود . همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید کنسانتره انار ، پرتقال ، لیمو و … از سایت ایلیا نوش دیدن فرمایید.

نویسنده

مدیریت

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *