هدف این‌ شرکت تولید محصولی با کیفیت با قیمتی رقابتی بعنوان ماده اولیه در تولید انواع آبمیوه ،بستنی،شربت،مغز انواع کیک و کلوچه،پاستیل،ترشک و لواشک بوده است.بنیان نوشابه گازدار رنگی از نظر پارامتر های آنالیز مانند بریکس، رنگ، اسیدیته و ph و … با کنسانتره طبیعی میوه برابر است و از این جهت با توجه به بالارفتن قیمت کنسانتره میکه جات می تواند جایگزین خوبی برای این محصول باشد.

اطلاعات تماس

021-91690679

ایران / ارومیه / خیابان جوانمرد

info@ilianoosh,ir

کنسانتره در داروسازی

کنسانتره در داروسازی به عنوان ماده اولیه در تهیه داروها مورد استفاده قرار می‌گیرد. کنسانتره میوه، ماده‌ای است که از میوه‌های تازه یا خشک شده به دست می‌آید. با حذف بخش زیادی از آب و رسوبات آن‌ها، غلظت بالایی از مواد مغذی ، عصاره میوه را فراهم می‌آورند. در صنعت داروسازی، کنسانتره میوه به عنوان منبع مواد مغذی، ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی استفاده می‌شود. برای مثال، کنسانتره گیلاس، به دلیل دارا بودن فیتوشیمیایی و آنتی‌اکسیدان‌های قوی، در درمان بیماری‌های قلبی، عفونی و التهابی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کنسانتره ، ماده‌ای است که از پوست، بذر، پوسته، لایه خارجی و بخش‌های دیگر میوه‌ها به دست می‌آید و در صنعت داروسازی به عنوان منبع عصاره مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال، عصاره بنیان توت فرنگی، به عنوان منبع فیتوشیمیایی مفید و آنتی‌اکسیدان‌ها در درمان بیماری‌های مربوط به پیری، دیابت و بیماری‌های التهابی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کل، از کاربرد کنسانتره در داروسازی میتوان گفت بدلیل داشتن منابع طبیعی مواد معدنی، ویتامین‌ها، فیتوشیمیایی و آنتی‌اکسیدان‌ها در تهیه داروهای طبیعی و همچنین مکمل‌های غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

انواع کنسانتره هایی که در صنعت دارو سازی مورد استفاده قرار میگیرند

کنسانتره‌ها می‌توانند از میوه‌ها، گیاهان، عرقیات و گیاهان دارویی به دست آیند. به عنوان مثال، کنسانتره‌هایی از گیاهان مانند چای سبز، گل رز، گیاه آلوئه ورا، پونه، نعناع، گل همیشه بهار و… استخراج می‌شوند و به دلیل دارا بودن مواد موثر فعال، در درمان بیماری‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همچنین کنسانتره‌هایی از میوه‌ها مانند انگور، توت‌فرنگی، گیلاس، آلو، هلو، آناناس و… نیز در صنعت داروسازی به عنوان مواد موثر فعال استفاده می‌شوند. برای مثال: کنسانتره انگور در پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی، کاهش فشار خون و مقابله با سرطان مفید است.

همچنین بنیان میوه در صنعت داروسازی به عنوان یک عامل ترکیبی استفاده می‌شود که امکان ترکیب مواد موثرهای مختلف در یک فرمولاسیون را فراهم می‌کند. در واقع به عنوان یک منبع طبیعی مواد موثر فعال مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین یک عامل ترکیبی، در تولید داروهای گیاهی و همچنین داروهای شیمیایی است. همچنین شما میتوانید انواع زیادی از کنسانتره های موجود میوه را در سایت ایلیانوش مشاهده کنید.

انواع دارویی هایی که از کنسانتره میوه در آن ها استفاده شده است

برخی از داروهایی که از کنسانتره میوه استفاده می کنند عبارتند از:

  1. داروهای ضد التهابی: میوه هایی مانند تمشک، گیلاس و توت فرنگی به عنوان کنسانتره هایی که دارای خاصیت ضد التهابی هستند، به کار می روند.
  2. داروهای ضد سرطانی: میوه هایی مانند گوجه فرنگی و انگور ، کنسانتره های ضد سرطانی هستند.
  3. داروهای ضد افسردگی: برخی از میوه هایی مانند موز، آناناس و گریپ فروت به عنوان کنسانتره هایی که دارای خاصیت ضد افسردگی هستند، به کار می روند.
  4. داروهای قلبی: میوه هایی مانند توت و انگور به عنوان کنسانتره هایی که دارای خاصیت قلبی هستند، به کار می روند.
  5. داروهای ضد انعقادی: برخی از میوه هایی مانند توت فرنگی و انگور به عنوان کنسانتره هایی که دارای خاصیت ضد انعقادی هستند، به کار می روند.

 

نویسنده

مدیریت

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *