هدف این‌ شرکت تولید محصولی با کیفیت با قیمتی رقابتی بعنوان ماده اولیه در تولید انواع آبمیوه ،بستنی،شربت،مغز انواع کیک و کلوچه،پاستیل،ترشک و لواشک بوده است.بنیان نوشابه گازدار رنگی از نظر پارامتر های آنالیز مانند بریکس، رنگ، اسیدیته و ph و … با کنسانتره طبیعی میوه برابر است و از این جهت با توجه به بالارفتن قیمت کنسانتره میکه جات می تواند جایگزین خوبی برای این محصول باشد.

اطلاعات تماس

021-91690679

ایران / ارومیه / خیابان جوانمرد

info@ilianoosh,ir

کنسانتره و میوه زرشک - ایلیانوش

کنسانتره و میوه زرشک

کنسانتره زرشک، محصول فرآوری شده از زرشک است که با حذف بخش زیادی از آب آن، غلیظ تر و قابل حمل تر میکنند. این محصول غنی از ویتامین C، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی مفید دیگری است که به عنوان یک افزودنی غذایی یا طعم دهنده در صنایع غذایی استفاده می شود. در این مقاله به بررسی فواید و کاربردهای کنسانتره و میوه زرشک می پردازیم.

فواید کنسانتره و میوه زرشک

  1. منبع عالی ویتامین C: زرشک یکی از مهمترین منابع طبیعی ویتامین C است. بسیاری از پزشکان زرشک را به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی میشناسند. کنسانتره زرشک نیز به عنوان یک منبع غنی ویتامین C است و می توانید به عنوان جایگزین طبیعی و سالم برای ویتامین C سنتی در تغذیه استفاده نمایید.
  2. دارای خواص ضد التهابی: کنسانتره زرشک شامل فلاوونوئیدهایی مانند کوئرستین و روتین است که به عنوان مواد ضد التهابی هستند و می توانند در مقابله با بسیاری از بیماری های التهابی مانند آرتریت، التهاب ریه و آسم مؤثر باشند.
  3. کاهش فشار خون: برخی مطالعات نشان داده اند که مصرف کنسانتره زرشک می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. این خاصیت به دلیل وجود پلی فنول هایی مانند آنتوسیانین در زرشک است.
  4. حمایت از سیستم ایمنی: مواد مغذی موجود در کنسانتره زرشک می توانند به سیستم ایمنی بدن کمک کنند.

کاربرد های کنسانتره و میوه زرشک

کنسانتره زرشک به عنوان یک افزودنی غذایی یا طعم دهنده در صنایع غذایی، به طور گسترده ای استفاده می شود. برخی از کاربردهای کنسانتره زرشک عبارتند از:

  1. افزودنی طعم: کنسانتره زرشک به عنوان یک طعم دهنده طبیعی و گیاهی است . در بسیاری از محصولات غذایی مانند شیرینی، آدامس، نوشابه، چیپس و سس ها استفاده می شود.
  2. ماده رنگی: کنسانتره زرشک به عنوان یک ماده رنگی طبیعی است.
  3. تهیه محصولات گیاهی: کنسانتره زرشک می تواند به عنوان یک ماده اولیه در تولید محصولات گیاهی مانند عرقیات، شربت ها، چای گیاهی و دمنوش ها استفاده شود.
  4. محصولات لبنی: یکی دیگر از کاربرد های کنسانتره زرشک میتوان به افزوده شدن آن به عنوان ماده افزودنی در تولید محصولات لبنی اشاره کرد. مانند ماست، پنیر و کره
  5. محصولات گوشتی: کنسانتره زرشک به عنوان یک ماده افزودنی در تولید محصولات گوشتی مانند سوسیس، کالباس و گوشت کوبیده استفاده می شود.
  6. محصولات پزشکی: برخی از تحقیقات نشان میدهد که کنسانتره زرشک در درمان بسیاری از بیماری های مانند التهابات مفصلی، التهاب مجاری تنفسی و عفونت های باکتریایی مؤثر عمل کند.

 

همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید کنسانتره انار ، پرتقال ، لیمو و … از سایت ایلیا نوش دیدن فرمایید.

نویسنده

مدیریت

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *